Sunday , January 17 2021

Pantera Capital'in CEO'sundan Bitcoin yorumu: Bu defa farklıBitcoin yatırım şirketi Pantera Capital'in CEO'su Dan Morehead, herkesin mevcut kripto para kışı konusunda rahat olması gerektiğini söyledi.

Morehead, Forbes yazarı Laura Sihin'in Unconfirmed podcast'inde yaptığı açıklamada, "Bu aslında ikinci kripto kışı. Birincisi, 2014-2015 yılları arasındaydı. Birincisinde, Blockchain'in gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusunda endişelenmiştim. Gerçek yasal riskler vardı. Şimdi ise piyasanın temelleri, 2014-2015 döneminden çok, çok daha güçlü. "Şeklinde konuştu.

Morehead, Pantera Capital'in yatırım kararlarını, 5-10 yıllık bir vizyona dayanarak verdiğini, dolayısıyla stratejilerinin Bitcoin fiyatlarındaki dikkat dağıtıcı günlük dalgalanmalardan etkilenmediğini ifade etti. Morehead, "Yatırım kararlarımızı verirken daima 5-10 yıl ileriyi düşünmeye çalışıyoruz. "I gave.

Saatlik fiyat değişiklikleriyle ellerini oğuşturan günlük al-sat zihniyetindeki sabırsız yatırımcılar ve finans medyasına karşın Morehead, mevcut düşüş eğilimini dert etmiyor.

'Fiyat düşüşleri, kurumsal parayı engelliyor'

Pantera Capital'in CEO'su kurumsal yatırımcıların nihayetinde piyasaya geleceğine inanıyor. CEO, bununla beraber şu anki fiyat düşüşlerinin bu yatırımcıların tetiği çekmelerini engellediğini kabul etti.

ICE ve Bakkt ile ilgili gelişmelere dikkat ekek Morehead, "İnsanlar yıllardır kripto para piyasasına gelecek kurumsal para dalgası hakkında konuşuyorlar. Bence artık bunun gerçekleşmesi için gereken şartlara sahibiz. "Ifadelerini kullandı.

Öte yandan Morehead, kurumsal yatırımcıların yaklaşımları gereği riskten kaçındıklarını, fiyatlar artana kadar Bitcoin üzerine bahis oynamayacaklarını iddia etti.

Küresel kurumların sürü psikolojine sahip olduğunu söyleyen Morehead, "Kripto paralar yükselmeye başlayana kadar büyük para akışı beklememeliyiz. Büyük kurumsal para dalgası, muhtemelen fiyatlar artmaya başlayana kadar görülemeyecek. Bunu önceki iki döngüde yaşadık. Kripto for normal piyasaları piyasalardan daha aşırıdır. Bitcoin fonumuza girişler, büyük oranda konjonktüre uygun oldu. Fonu, Bitcoin'in fiyatı 65 dolarken başlattık. Fiyat 400-500 dollar çıkana kadar çok az yatırımcı geldi. 2013 yılında fiyat 1000 dolara çıktığında çok büyük girişler gördük. 2014-2015'deki kripto para kışında ise bu gerçekten kurudu. "Dedi.

CEO, use bir ayı piyasasının ortasında bulunduğumuzu, bundan dolayı koşulların iyileşmesini bekleyen birçok yatırımcının kenarda beklemesinin anlaşılabilir olduğunu belirtti.

Yasal belirsizlikler

Morehead, yasal belirsizliğin sektörü nasıl etkilediği sorulduğunda ise IRS ve CFTC'nin zaten bu konuda açıklamalar yaptığını söyledi. Morehead, ardından şu anda en büyük anlaşmazlığın SEC nezdinde yaşandığını kaydetti:

"SEC nelerin menkul kıymet olması gerektiği veya gerekmediği konusunda bir standart belirlemeye çalışıyor. Önümüzdeki altı ila dokuz ay içinde bu çözülecek. Bu konu netliğe kavuştuğunda borsalar ve yatırımcılar bu tür varlıkları nasıl ele alacaklarını daha kolay bilecekler. Sanırım bu konu dokuz ay içinde çözüme kavuşacak. "


Source link