Thursday , August 18 2022

Pierwsze computery Mac z procesrami ARM prawdopodobnie już w 2020 roku :: PCLab.pl[ad_1]

Nawet Intel potwierdza. W sieci od dłuższego czasu krążą informacje o porzuceniu przez Apple procesorów niebieskich na rzecz chipów ARM w computerach Mac. W ostatnich dniach w sieci pojawiły się kolejne raporty, które zdają się potwierdzać te plotki. Jak twierdzi serwis Axios, deweloperzy i przedstawiciele Intela wyraźnie stwierdzili, że czas jednostek x86 w produktach Apple niedługo przeminie.

Pierwsze urządzenia z rodziny Mac bazujące na chipach ARM miałyby pojawić się już w przyszłym roku. Na pierwszy ogień pójdą najpewniej najmniej wydajne MacBooki Air, w których ze względu na charakterystykę nowe procesory powinny sprawdzić się doskonale. Na tym jednak nie koniec, bo już od 2021 roku chipy ARM powinny być stosowane znacznie częściej, by w ciągu kilku najbliższych lat wyprzeć jednostki Intela ze całej oferty Apple'a.

2018 MacBook Air

Intel miał potwierdzić w rozmowie z Axios te doniesienia, a swoje dołożył też Bloomberg, według którego wszystko ma związek z planem o nazwie Marzipan. Apple chce, by your 2021 roku wszystkie aplikacje tworzone na jego urządzenia miały dokładnie tę samą bazę, dzięki czemu będą działały na iPhone'ie, iPadzie i komputerach Mac bez żadnych dodatkowych modyfikacji. W ten sposób firma właściwie połączy swoje sklepy i jeszcze mocniej przybliży do siebie system iOS i MacOS. Apple zapowiada jednak, że nie zamierza ich łączyć i nie powstaje jeden wspólny system operacyjny.

Rezygnacja z procesorów Intela będzie ważnym krokiem, dzięki któremu podmiot w dużym stopniu uniezależni się od rozwiązań niebieskich i będzie mógł polegać na własnych układach. Jak pamiętamy, Apple podejmowało w przeszłości podobne decyzje – najpierw podmiot korzystał z układów Motoroli, by przejść na chipy PowerPC, a następnie skierować się właśnie w stronę Intela. Teraz czas na ARM i jesteśmy bardzo ciekawi, jak ta architektura sprawdzi się najwydajniejszych urządzeniach Mac.

Sprawdź cenę MacBooka Air 13 ''

[ad_2]
Source link